Europos jaunimo irklavimo čempionate – keturviečių medaliai

„Su keturvietės merginomis dirbome nuo pavasario. Entuziazmo ir tikėjimo buvo labai daug. Sezonas sunkus, buvo įvairiausių akimirkų, tačiau Europos jaunimo čempionate norėjome išpildyti tai, ko nepavyko padaryti pasaulio čempionate“, – sakė Europos jaunimo (U23) irklavimo čempionate aukso medalius iškovojusios merginų porinės keturvietės įgulos yrinininkė Raminta Morkūnaitė.

Krefelde (Vokietija) vykusių pirmenybių finale Lietuvos merginų porinė keturvietė – R. Morkūnaitė, Saulė Kryževičiūtė, Ūla Jonušaitė ir Kauno sporto mokyklos „BAngpūtys“ auklėtinė Ugnė Juzėnaitė – trasą įveikė per 6 min. 36,95 sek. bei aplenkė Lenkijos ir Didžiosios Britanijos komandas.

„Gal ir nebuvo daug komandų, bet norėjome kovoti su savimi, ištaisyti technines bei taktines klaidas, todėl džiaugiamės, kad pavyko tai padaryti“, – sakė R. Morkūnaitė. – Į čempionatą važiavome nusiteikusios rimtai atidirbti ir užbaigti sezoną geru rezultatu. Tarpusavyje garsiai nekalbėjome apie aukso medalį, bet žinau, kad komanda tikėjo, jog galima tai padaryti“.

Pasak R. Morkūnaitės, dabar įgulos laukia trumpos atostogos, po kurių vėl bus kimbama į darbus.

„Žinau, kad visos dirbsime stipriai žiemą, kada galėtume varžytis, galbūt, ir suaugusiųjų čempionatuose“, – teigė irkluotoja.

Ji pabrėžė esanti patenkinta įgula ir treneriu.

„Prieš išplaukiant į startą treneris mums pasakė daug stiprių žodžių, kurie nuteikė pergalei. Vieni įsimintiniausių: „Jūs parodysite drausmę ir jėgą, kuri reikalinga kovojant dėl savo tikslo, atliksite savo misiją ir nugalėsite“, – prisiminė R. Morkūnaitė. – Mūsų treneris Karolis Sunklodas nė akimirkai neleido mums netikėti, kad negalime laimėti. Jis visuomet mus palaikė. Per sezoną su treneriu padarėme didelį progresą. Jei rasčiau progą paburbuliuoti apie šį čempionatą, tai akcentuočiau tik oro sąlygas ir mažesnį komandų kiekį, lyginant su pasaulio čempionatu. Bet… Juk ne mes sprendžiame šiuos dalykus, belieka tiesiog prisitaikyti. Įgula dar labai jauna, bet, mano akimis, labai perspektyvi“.

www.lif.lt tekstas

Iš Pasaulio čempionato J. Bernotas grįžo be olimpinių kelialapio, bet progų jį iškovoti dar bus

Iš Hagoje vykusio Pasaulio buriavimo čempionato Lietuvos buriuotojas, Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinis, Juozas Bernotas olimpinio kelialapio dar neparsiveža, tačiau rankų nuleisti neketina – artimiausia proga kovoti dėl jo laukia jau sausį. IQFOIL burlenčių klasėje Juozas Bernotas dėl kelialapio kovojo auksiniame laivyne ir galutinėje rezultatų lentelėje užėmė 41 vietą. Pasak olimpiečio, šis čempionatas jam buvo išties sudėtingas – ir dėl asmeninių priežasčių, ir dėl nuo pat čempionato pradžios lydėjusių iššūkių.

„Čempionatas buvo išties sudėtingas. Išvykdamas namuose palikau ką tik gimusią dukrytę su žmona Gilija, tad tikrai buvo nemažai nerimo ir streso. O ir čempionato startas buvo labai nesėkmingas – jau pirmą dieną dar iki starto nulūžo mano burlentės stiebas. Sunki pradžia davė savo. O šiaip, gal šiek tiek pritrūko galimybės pasitreniruoti būtent šioje akvatorijoje, geriau su ja susipažinti“, – teigė J. Bernotas.

Nepaisant nusivylimo, sportininkas pripažįsta, kad rankų nenuleidžia ir tikrai atkakliai ruošis ateinantiems startams bei tolimesnei kovai dėl olimpinio kelialapio.

IQFOIL burlentininkui kelialapį iškovoti artimiausia proga bus 2024 metų sausį vyksiančiame Pasaulio IFOIL čempionate Lanzerotėje.

Pilnus Pasaulio buriavimo čempionato rezultatus galima rasti čia.

Į Kauną Rokas Žukauskas parvežė du aukso medalius

Šį savaitgalį Latvijoje vyko tradicinis Atviras Ventspilio baidarių ir kanojų sprinto čempionatas. Lietuvos atstovas į Kauną parvežė du čempionato aukso medalius.

2010 metais gimęs Kauno miesto sporto mokyklos „Bangpūtys“ atstovas Rokas Žukauskas, treniruojamas Kęstučio Janušausko, startavo U14 amžiaus grupėje 2000 m distancijoje ir užėmęs pirmąją vietą įgijo teisę startuoti 200 m baidarių sprinto distancijoje.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos moksleivis po įtemptos ir dramatiškos kovos šioje rungtyje įveikė visus priešininkus bei parvežė Kaunui du čempionato aukso medalius, padabintus Latvijos vėliavos simbolika.

Po Lietuvos irklavimo čempionato – kovos dėl olimpinių kelialapių

„Pirmasis mano Lietuvos čempiono titulas irkluojant vienvietę valtį“, – pabrėžė Dovydas Nemeravičius, apžiūrėjęs rugpjūčio 12-13 dienomis Trakuose vykusio Lietuvos irklavimo čempionato aukso medalį.

D. Nemeravičius pabrėžė, kad būtent tokio rezultato ir galima buvo tikėtis, žvelgiant į visą sezono eiliškumą.

„Šis medalis – dar vienas žingsnis keliaujant pasaulio čempionato link“, – sakė D. Nemeravičius.

Būtent po Lietuvos čempionato paaiškėjo ir galutinis į pasaulio čempionatą, kuriame bus dalijami olimpiniai kelialapiai, keliaujančios rinktinės sąrašas.

Į rugsėjo 3-10 d. Belgrade (Serbija) vyksiančias pirmenybes keliaus: D. Nemeravičius (vienvietė, kelialapius pasaulio čempionate iškovos 1-9 vietas užėmę sportininkai), Viktorija Senkutė (vienvietė, 9 kelialapiai), Domantas ir Dovydas Stankūnai (pavienė dvivietė, 11 kelialapių), Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė (porinė dvivietė, 11 kelialapių), Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė (pavienė dvivietė, 11 kelialapių), Armandas Kelmelis, Povilas Juškevičius, Dominykas Jančionis ir Giedrius Bieliauskas (porinė keturvietė, 7 kelialapiai), Žygimantas Gališanskis ir Povilas Stankūnas (porinė dvivietė, 11 kelialapių).

„Tikrai žinome, kokie kelialapiai bus dalijami pasaulio čempionate. Dėl to ir dirbame. Vilčių, žinoma, yra, – sakė D. Nemeravičius. – Nuotaikos labai geros. Su Martynu (Džiaugiu) treniruojamės Kaune, turime puikias sąlygas. Jaučiu tobulėjimą. Tiesiog stengsiuosi „pagauti“ geriausią sportinę formą būtent pasaulio čempionate. Techniškai jaučiuosi pakankamai tvirtai, todėl didžiausia loterija, ar pavyks „užgaudyti“ organizmą“.

Susipažinti su atviro Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų irklavimo čempionato rezultatais galima čia.

Pasaulio universitetų žaidynėse – Ugnės Juzėnaitės pergalė

Sėkmingą Lietuvos sportininkų pasirodymą Kinijoje vykstančiose pasaulio universitetų žaidynėse pratęsė irkluotojai.

Aukso medaliais pasidabino Martyna Kazlauskaitė ir Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinė Ugnė Juzėnaitė. Jos porinių dviviečių valčių A finale buvo greičiausios – 7 min. 13.12 sek. Lietuvaitės aplenkė varžoves iš Lenkijos (7 min. 16.49 sek.) ir Italijos (7 min. 16.57 sek.).

Auksu sužibo Povilas Stankūnas, kuris vienviečių valčių A finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 57.40 sek.

„Pradėjau sunkiai, po pirmų 500 metrų buvau paskutinis, o likus 500 metrų iki distancijos pabaigos važiavau ketvirtas,- po finišo į medikų rankas patekęs pasakojo P. Stankūnas. – Nusprendžiau nelaukti paskutinių metrų ir pradėjau vytis iš toliau, pamačiau, kad gaunasi ir variau. Dar spėjau pagalvoti numirsiu, bet pergalės neatiduosiu ir po to jau nieko neprisimenu. Varžybos buvo labai įdomios, labai stiprūs varžovai. Galėjo nugalėti bet kas.“

Sidabro medalį porinių dviviečių valčių vyrų A finale iškovojo Mantas Juškevičius ir Domantas Maročka. Lietuviai finišavo per 6 min. 27.27 sek., o pirmąją vietą iškovoję lenkai – per 6 min. 26.11 sek.

Penktąją vietą vienviečių valčių A finale užėmė Raminta Morkūnaitė.

www.lif.lt tekstas

Lietuvos jaunieji irkluotojai pradeda pasirodymą pasaulio čempionate

„Pasirengimas buvo tikrai ilgas ir varginantis, dar nebuvome patyrusios tokių planų ir tempo treniruotėse“, – atvirai sakė jaunoji irkluotoja Ugnė Šakickaitė prieš pat startą pasaulio jaunių (U19) irklavimo čempionate.

Rugpjūčio 2-6 dienomis Paryžiuje vyksiančiose pirmenybėse varžysis keturios Lietuvos įgulos: merginų porinę dvivietę irkluos U. Šakickaitė ir Agnė Kubaitytė, vaikinų porinę dvivietę – Domantas Janickas ir Matas Černevičius, merginų pavienę dvivietę – Laura Gabšytė ir Augustė Šablinskaitė, merginų vienvietę – Gabija Stankevičiūtė.

„Treniruotėse skyrėme daug dėmesio yrio tobulinimui, taisėme klaideles, – pasakojo U. Šakickaitė. – Pagrindiniai akcentai – greitos kojos, pabaigos ir pradžios. Dvivietėje jaučiuosi labai saugiai. Mane žavi, kad du žmonės turi irkluoti sinchroniškai, privalo jausti vienas kitą. Vienoje valtyje su Agne jaučiuosi labai laiminga… Sakyčiau, tai buvo mūsų sena svajonė. Esame pažįstamos nuo darželio, būdamos penktokės pradėjome eiti į tą pačią klasę ir tapome geriausiomis draugėmis. Per tą laiką tapome neišskiriamos. Nenorėčiau su niekuo kitu sėdėti vienoje valtyje ir patirti šį procesą. Agnė – žmogus, kuris mane pažįsta kaip nuluptą“.

Sulaukusi klausimo apie lūkesčius, su kuriais išvyko į Paryžių, Sidnėjaus olimpinių žaidynių prizininkės Birutės Šakickienės dukra tik nusišypsojo: „Norisi pasirodyti kuo geriau, pilnai išsikrauti ir atiduoti visas jėgas“.

Paklausta, kaip sekasi darbuotis su trenere tapusia mama, U. Šakickaitė atvira.

„Kai mama trenerė, reiškia, kad prieš miegą ne pasaką gausi, o paskaitą apie techniką ir tobulėjimą, – nusijuokė jaunoji irkluotoja. – Žinoma, iš dalies, tai yra labai gerai, bet kartais irklavimo namuose būna jau per daug. Turėti tokią mamą yra didelė garbė. Labai dėl to džiaugiuosi, ji mane labai motyvuoja, bet kartais per treniruotes sunku išlaikyti ribą tarp mamos ir trenerės… Būna, papykstu ant jos per treniruotes kaip dukra, o ne kaip sportininkė. Jeigu apsipykstame namuose, kartais sunku to pykčio neatsinešti į treniruotę ir atvirkščiai“.

Antrus metus tarptautinėse varžybose Lietuvos rinktinei atstovaujantis M. Černevičius teigė, jog tai yra didelė garbė.

„Dirbti su pajėgiausiais rinktinės sportininkais ir treneriais, kurie siekia garsinti Lietuvą? Tai yra didžiausia motyvacija siekti naujų ir nuolat gerėjančių rezultatų, – sakė sportininkas. – Dvivietė yra mano mėgstamiausia valčių klasė, nes čia tereikia dviejų žmonių, kurie puikiai jaučiasi kartu. Man patinka irkluoti su Domantu. Esame panašūs visomis prasmėmis, todėl susiirkluoti mums nebuvo sunku. Puikiai vienas kitą žinome, suprantame, ko reikia, kad valtis slystų“.

Vienvietę irkluosianti G. Stankevičiūtė prisipažino, kad įprastai prieš startus labai jaudinasi.

„Kuo daugiau galvoju, tuo labiau jaudinuosi, – sakė irkluotoja. – Į Europos čempionatą keliavau kaip porinės dvivietės įgulos narė. Maniau, kad ir į pasaulio pirmenybes keliausiu su dviviete. Bet nutiko viskas taip, kad sėdau į vienvietę. Kol kas joje jaučiuosi visai neblogai. Vienvietėje yra savi iššūkiai. Čia reikia būti stipriai psichologiškai, pasitikėti savimi. Kartais man to pritrūksta, bet tikiu, kad ateis laikas, kuomet nieko nebebijosiu“.

G. Stankevičiūtė sugebėjo užbėgti klausimui apie lūkesčius už akių: „Medalio nesitikiu“.

„Šiose varžybose bus ir vyresnių irkluotojų. Nemanau, kad gebėsiu jas aplenkti. Tikiuosi, visi startai pavyks ir pasieksiu geriausią rezultatą po tokio stipraus pasirengimo. Noriu tikėti, kad kitais metais vyksiu į čempionatą ir rezultatas bus tik geresnis“, – sakė G. Stankevičiūtė.

www.lif.lt tekstas