Paplūdimio sezonas atidarytas sprinto irklavimo varžybomis

Vasaros sezoną irkluotojai atidarė kaip pridera – būdami paplūdimyje. Birželio 1-ąją Kaune vyko paplūdimio sprinto irklavimo varžybos, kuriose sportininkai varžėsi trijose valčių klasėse – vyrų vienvietėje (CM1x), moterų vienvietėje (CW1x) ir mišrioje dvivietėje (MixC2x).

Tarp vyrų čempionu tapo Žygimantas Gališanskis, A finale distanciją įveikęs per 2:21,69 min. ir aplenkęs sidabru pasipuošusį Matą Šušį (2:44,08 min.). B finale triumfavo ir bronzą iškovojo Martynas Vaitkevičius. Jo laikas – 2:46,62 min.

Moterų įskaitoje aukso medaliu pasidabino Raminta Morkūnaitė (2:47,58 min.), sidabras atiteko Ugnei Šakickaitei (2:53,60 min.), o B finalą laimėjo Martyna Kazlauskaitė (2:51,48 min.).

Pastaroji poroje su Dominyku Jančioniu triumfavo mišrių dviviečių valčių klasėje. A finale jie užfiksavo 2:20,98 min. laiką ir aplenkė Agnės Kubaitytės ir Kajaus Žitkaus duetą (3:58,41 min.), kuriems lemiamoje kovoje lūžo irklas. B finalą laimėjo Roberta Navickaitė ir Raimondas Avlosevičius – 2:35,66 min.

Laimėjusios įgulos taip pat iškovojo kelialapius į Europos paplūdimio sprinto čempionatą, kuris birželio 22-23 dienomis vyks Gdanske, Lenkijoje.