V. Andrulytė: kovosiu tik dėl aukščiausios vietos

Antradienį, sausio 23 dieną, trys Lietuvos buriuotojai – Viktorija Andrulytė, Milda Eidukevičiūtė ir Karolis Janulionis – stos prie starto linijos Pasaulio taurės etape Majamyje. Tai vienos iš rimčiausių sezono varžybų, leisiančios įvertinti sportininkų pasiruošimą kovoti dėl olimpinio kelialapio į Tokiją.

„Pasaulio taurė yra svarbi dalis pasiruošimui į olimpiados atrankines varžybas. Ji leis pasitikrinti savo jėgas, identifikuoti bei išspręsti galimas problemas. Turėjau kelias dienas išsibandyti akvatoriją ir pažiūrėti, kokios vyraujančios oro sąlygos. Kovosiu tik dėl pačios aukščiausios vietos, tačiau kova bus įnirtinga“,- prieš varžybas teigė olimpine „Laser Radial“ jachtų klase buriuojanti sportininkė V. Andrulytė.

Jai pritarė ir olimpinėje „Laser Standard“ jachtų klasėje startuosiantis buriuotojas K. Janulionis:
„Varžybos turėtų gerai parodyti, kokia yra situacija kelyje link atrankos. Iki jos liko pusė metų, tad jei anksčiau dar būdavo atostogaujančių ar besitreniruojančių nepilnu tempu, tai dabar jau visi startuoja pasiruošę.“

Pasak Lietuvos „Laser“ asociacijos prezidento Adomo Janulionio, vienas svarbiausių dalykų, kuris šias varžybas sportininkams daro išskirtine galimybe ruoštis olimpiadai, yra tai, kad jose lenktyniaujama šalia greičiausių pasaulio buriuotojų. Tik tokiose aukščiausio lygio varžybose galima analizuoti jų bei savo technikų ir taktikų skirtumus bei panašumus, mokytis ne tik iš savo, bet ir jų klaidų bei teisingų sprendimų. Tai sportininkams yra viena svarbiausių tobulėjimo sąlygų.
Iki sausio 28 dienos vyksiančios Pasaulio taurės etapo Majamyje varžybos sutraukė daugiau nei 540 stipriausių pasaulio sportininkų iš 50 valstybių. Olimpinėje „Laser Standart“ klasėje K. Janulionis susirungs su 69 konkurentais iš skirtingų pasaulio šalių, „Laser Radial“ klasėje V. Andrulytė ir M. Eidukevičiūtė – su dar 65 varžovėmis.

Šis Pasaulio taurės etapas – antrasis šiame sezone. Pirmasis etapas vyko dar 2017 m. spalį, Japonijoje, Gamagoryje. Jame V. Andrulytė iškovojo 7-ąją vietą. Iš viso šiame sezone numatyti 4 pasaulio taurės etapai. Be Gamagorio ir Majamio, kiti du vyks Hyerese ir Marselyje, Prancūzijoje.
Pirmosios atrankinės varžybos į 2020 metų Tokijo olimpiadą įvyks šių metų rugpjūtį, Aarhuse, Danijoje.

Informacijos šaltinis: www.lbs.lt

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *