Savaitgalį išdalinti 2018 m. Lietuvos buriuotojų apdovanojimai

Lapkričio 17 d. Vilniaus „Vaidilos“ teatre įvyko iškilminga 2018 m. Lietuvos buriuotojų apdovanojimų ceremonija. „Ši jau tradicine tapusi apdovanojimų ceremonija yra proga dar kartą peržvelgti visą sezoną – iškelti mūsų pasiekimų vėliavas. Tai, žinoma, – aukščiausių sezono sportinių pasiekimų įvertinimas. Tačiau ne tik –  apdovanojimų metu mes pasidžiaugiam ir įvertinam bendruomenės iniciatyvas, įgyvendintas idėjas bei ryškiausius įvykius. Visa tai ne tik leidžia džiaugtis šiandiena, bet gali suteikti daugiau drąsos rytojui – galbūt iškelti dar didesnę burę, galbūt įgyvendinti didesnę idėją“,- džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Geriausia 2018 m. Lietuvos buriuotoja paskelbta Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinė Viktorija Andrulytė, metų teisėju nominuotas Rolandas Žentelis.

Visi 2018 m. nominantai: 

Metų buriuotojas:  Raimondas Šiugždinis

Išskirtiniai tarptautiniai ir nacionaliniai sportiniai pasiekimai šį sezoną vadovaujant įguloms „X-35“ („Cool Water“) ir „Platu 25“ („Mojito TV3“) jachtų klasėse: 2 vt. Pasaulio „X-35“ čempionate, 4 vt. Pasaulio „Platu 25“ čempionate, 1 vt. Lietuvos ORC čempionate, 1 vt. „Kuršių marių regatoje“ savo grupėje ir bendroje įskaitoje tiek pagal tikrą, tiek pagal perskaičiuotą laiką, 2 vt. Lietuvos „Platu 25“ Taurėje, 1 vt. „S. Marcinkevičiaus“ regatoje, 2 vt. „Gero vėjo“ regatoje, 30 vt. Pasaulio ORC čempionate.

Metų buriuotoja: Viktorija Andrulytė

Buriuotoja, kovojanti dėl kelialapio į 2020-ųjų Tokijo olimpiadą „Laser Radial“ jachtų klasėje. Šiuo metu pasauliniame ISAF reitinge tarp 384 klasifikuotų sportininkių užima 15 vietą. Šio sezono aukščiausias tarptautinis pasiekimas – 4-oji vieta Pasaulio taurės varžybose Marselyje, Europos „Laser“ čempionate – 18 vieta iš 74 dalyvių. Stipriausia ir perspektyviausia Lietuvos buriuotoja, konkurencingai sportuojanti pasauliniame kontekste.

Metų įgula: „Cool water“

Vos prieš metus susiformavusi ir kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama įgula per šį sezoną pademonstravo įspūdingus tarptautinius ir nacionalinius pasiekimus: 2 vt. Pasaulio „X-35“ čempionate, 1 vt. Lietuvos ORC čempionate, 1 vt. „Kuršių marių regatoje“ savo grupėje ir bendroje įskaitoje tiek pagal tikrą, tiek pagal perskaičiuotą laiką,  1 vt. „S. Marcinkevičiaus“ ir „Neringa FM“ regatose, 2 vt. „Gero vėjo“ regatoje, 30 vt. Pasaulio ORC čempionate.

Metų jaunasis buriuotojas:  Radvilas Janulionis

Perspektyvus jaunas sportininkas, esantis pakeliui į olimpinį buriavimą. Šiemet tarp 154 dalyvių užėmė 14 vietą Europos jaunimo čempionate „Laser Radial“ jachtų klasėje, 25 vt. Pasaulio jaunimo čempionate ir 2 vt. LR buriavimo čempionate.

Metų buriavimo įvykis:  Naujos burinių jachtų laivavedžių diplomavimo taisyklės

Modernios ir į tarptautinius standartus orientuotos kvalifikacinės tvarkos sukūrimas ir įgyvendinimas valstybiniu lygiu. Šis projektas pareikalavo milžiniško pačių buriuotojų indėlio, iniciatyvos bei kelerių metų darbo, tačiau jo grąža visa buriuomenė džiaugsis daugelį metų.

Metų debiutas: Akcija „Optimizmo optimistams“

Iš pačios buriuomenės kilusi ir didžiulio pozityvaus atgarsio sulaukusi iniciatyva, kuri leido visiems prisidėti prie jauniausios buriuotojų kartos ugdymo investuojant į jiems reikalingą inventorių bei profesionaliam ugdymui būtinas tarptautines stovyklas. Tai buriuomenės iniciatyvumą, atidumą vieni kitiems skatinati akcija, kartu parodžiusi, kad bendruomenės nariai nėra abejingi šio sporto ateičiai.

Metų teisėjas:  Rolandas Žentelis

Teisėjas, teisėjavęs beveik visose LBS sezono regatose, sukaupęs ilgametę teisėjavimo patirtį, besidalinantis ja su kitais ir besilaikantis itin aukštų profesionalumo standartų. Savo atsakingu ir atsidavusiu darbu pakėlė Lietuvos buriavimo teisėjavimą į naują profesionalumo lygmenį.

Metų treneris:  Marius Nagdasovas

Jaunas, motyvuotas ir iniciatyviai tobulėjimo siekiantis Klaipėdos buriavimo mokyklos „Žiemys“ treneris, be galo mylimas auklėtinių už lengvai randamą žmogišką kontaktą. Dirbdamas su jaunaisiais „Optimist“ buriuotojais, vaikams perduoda ne tik buriuotojiškas žinias ir įgūdžius, tačiau ugdo ir jų asmenybes.

Metų klubas: Lietuvos RS 280 jachtų klasės asociacija

Buriuotojų klubas, kuris ne tik varžosi vienomis profesionaliausių „RS-280“ klasės jachtomis bei į kreiserinį-sportinį buriavimą aktyviai siekia įtraukti kuo daugiau jaunų buriuotojų, bet ir deda dideles pastangas kuo glaudesniam bendradarbiavimui telkti visą Lietuvos buriuomenę. Šiais metais klubas Nidoje organizavo „Lietuvos buriavimo klubų lyga“, kurios metu skirtingų klubų įgulos turėjo progą varžytis monotipiniais „RS-280“ klasės laivais ir kovoti dėl teisės atstovauti Lietuvai tarptautinėse šio formato varžybose. Jau daugelį metų ši asociacija siekia būti kuo atviresnė platesnei visuomenei ir organizuoja „Žurnalistų regatą“, kurios metu jachtų varžybų azartą gali išmėginti Lietuvos žiniasklaidos atstovai.