Iš Lietuvos jaunučių čempionato Kauno irkluotojai grįžo su 22 medaliais

2023 m. rugsėjo 23–24 dienomis gausi Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ baidarių ir kanojų irkluotojų komanda, vadovaujama patyrusių trenerių, varžėsi Lietuvos jaunučių čempionate Šiauliuose. Didžiausiame sezono pabaigos renginyje Kauno sportininkai pasirodė labai solidžiai visose rungtyse.

Kauno jaunių keturvietės baidarės įgula, sudaryta iš Martyno Guogos, Kipro Bajerkevičiaus,  Gusto Zalatoriaus  ir Emilijaus Poviliūno, 500 metrų distanciją po dramatiškos kovos įveikė pirmieji ir tapo Lietuvos jaunių čempionais.

Kaunietė baidarininkė Deimantė Stankūnaitė prisijungė prie mišrios skirtingų miestų jaunių merginų keturvietės įgulos ir atnešė šiai užtikrintą pergalę 500 metrų rungtyje.

Denis Kairys dvivietėje baidarėje 200 metrų distancijoje MIX jaunučių kategorijoje su kolege iš Panevėžio taip pat šventė pergalę aiškiai įveikę kitas mišrias poras. Jaunučių dvivietėje baidarėje 200 metrų distancijoje Denis kartu su Luku Mačioniu laimėjo trečiąją vietą.

Čempionato vėjas buvo itin palankus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos auklėtiniui Rokui Žukausku, kuris nugalėjo abi, 1000 metrų ir 200 metrų, vienviečių baidarių rungtis berniukų kategorijoje. Dviviečių baidarių rungtyse, 500 metrų ir 200 metrų distancijose, Rokas irkluodamas kartu su Edvinu Berželoniu iš Vilniaus užtikrintai laimėjo pirmąsias vietas. Mišrioje valtyje su Airida Kovaliova iš Zarasų Rokas 200 metrų irgi  įveikė greičiausiai ir renginio pabaigoje galėjo pasidžiaugti 5 šio čempionato aukso medaliais.

Jaunių dvivietė įgula, sudaryta iš Martyno Guogos ir Kipro Bajerkevičiaus, 200 metrų įveikė antri, o po 500 metrų distancijos pasidabino bronzos medaliais.

Jaunučių kategorijoje kaunietė Goda Slavinskytė dviviete baidare įguloje su panevėžietėmis merginomis įveikė antra tiek 200 metrų, tiek ir 500 metrų distancijose.

Jaunių merginų dvivietė su kauniete Fausta Mačiulyte 500 metrų distancijoje buvo trečia.

Daugkartinis Lietuvos čempionatų prizininkas, Kauno Jėzuitų gimnazijos auklėtinis, Emilijus Poviliūnas pelnė bronzos medalius vienviete baidare 200 metrų ir 500 metrų distancijose, taip pat ir jaunių dvivietėje valtyje su Donatu Gritėnu iš Panevėžio.

Iš viso į Kauną jaunieji irkluotojai parvežė 22 medalius, iš kurių – 11 auksiniai!

Sveikiname sportininkus ir trenerių komandą: Kęstutį Janušauską, Eleną Memliukaitę, Vytenį Atkočiūną ir Rūtą Dagytę!

Video apžvalga:

https://youtu.be/K9gDRV0zRYE

Varžybų rezultatai čia.