Sėkmingai įgyvendintas projektas: naujos baidarių irkluotojų grupės ir patenkinti tėvai

 

Ruduo – viščiukų skaičiavimo metas ir, nors vasariška šiluma dar kviečia nesudėti irklų, Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“ jau gali pasidžiaugti sportiškos vasaros rezultatais – sėkmingai įgyvendintu Sporto rėmimo fondo projektu „Ateik, išbandyk, pasilik!“

Kvietė atrasti baidarių irklavimo sportą

Visą vasarą ir rugsėjį mokykla ragino jaunuosius kauniečius susipažinti su baidarių irklavimu, praleisti daugiau laiko gryname ore, pasportuoti bei susirasti naujų draugų. „Labai džiaugiamės, kad turėjome ne tik puikų irklavimo sezoną, bet ir galėjome pristatyti baidarių irklavimo sportą platesnei vaikų auditorijai. Neretai girdžiu, jog net šalia Lampėdžio ežero gyvenantys žmonės iki galo nežino, jog irkluoti baidarę bei palaikyti puikią fizinę formą gali kiekvienas 7 – 12 metų vaikas,“ – įspūdžiais dalinasi projekto koordinatorė Inga Lisauskienė. Irklavimo ant vandens sezonui įsibėgėjant ir jam baigiantis, birželio ir rugsėjo mėnesiais, mokykla suorganizavo 16 susipažinimo pamokų, kuriose kiekvienas užsiregistravęs galėjo iš arti pamatyti sportininkų gyvenimo virtuvę: aplankyti treniruočių sales, spalvingus valčių elingus bei išbandyti jėgas irkluojant sportinę baidarę. Projektą vykdę treneriai Vytenis Atkočiūnas ir Elena Memliukaitė šypsosi, jog pasimatuoti gelbėjimo liemenę, irkluoti ir sušlapti nepabūgo nė vienas iš beveik 100 į pamokėles atvykusių kauniečių.

Geidžiamiausia projekto veikla – nemokamos vaikų stovyklos „Aktyvūs vasaros rytai“

Liepą ir rugpjūtį mokykla kvietė jaunuosius kauniečius susitikti pusės dienos nemokamose savaitinėse stovyklose „Aktyvūs vasaros rytai“. „Buvo šaunu susipažinti su tiek daug aktyvaus jaunimo. Per 8 stovyklos pamainas mačiau tikrai sportiškų vaikų ir „tinginiukų“, tačiau vienaip ar kitaip visi rasdavo ką veikti: kas nenorėjo spardyti kamuolio, žaidė kvadratą, kam nepatiko irkluoti, galėjo tiesiog pasimaudyti Lampėdžio ežere,“ – prisimena treneris Vytenis Atkočiūnas.

Sportiškai vasaros rytus leidę vaikai turėjo galimybę ne tik pairkluoti specialiai projektui nupirktas naujutėlaites baidares, bet ir daugiau sužinoti apie sveikos gyvensenos principus. „Su vaikais daug kalbėjome apie sveikos mitybos įpročius, judėjimo svarbą. Kadangi pati daug laiko praleidžiu baseinuose bei treniruodama jaunuosius irkluotojus, ypač daug dėmesio skyriau saugiam elgesiui vandenyje aptarti – profesinė liga,“ – juokiasi dar viena projekto trenerė Elena Memliukaitė.

Per du vasaros mėnesius buvo suorganizuotos 8 stovyklos pamainos, kuriose dalyvavo 80 vaikų.  „Stovyklų paklausa buvo tokia didžiulė, kad vos paskelbus registraciją, laisvų vietų neliko per 10 minučių! Tai tik rodo, koks svarbus tėvams kokybiškas vaikų užimtumas vasarą, kuomet nedirba mokyklos. Nuostabu, kad su Sporto rėmimo fondo pagalba, galėjome į sportinį užimtumą įtraukti net ir tuos vaikus, kurių tėvai paprastai neturi galimybių skirti pinigų brangioms vasaros stovykloms – dalis „Aktyvūs vasaros rytai“ dalyvių buvo iš socialiai remtinų šeimų“, – pasakoja I. Lisauskienė.

Visą vasarą Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo sporto bazėje vykę užsiėmimai miesto vaikams davė saldžių vaisių – iki projekto pabaigos mokykla į sportininkų sąrašus įtraukė daugiau nei 50 naujų baidarių ir kanojų irkluotojų. „Smagu, kad irklavimo virusas Kaune plinta ir vaikai atranda ne tik populiariąsias sporto šakas,“ – sutartinai džiaugiasi treneriai.

Irklavimo ir buriavimo pamokos – vos už 20 Eur/mėn.?

Sėkmingai įgyvendinusi Sporto rėmimo fondo projektą „Ateik, išbandyk, pasilik!“, Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“  tęsia sportinę veiklą ir toliau laukia vandens sporto šakas norinčių išbandyti vaikų. Modernioje irklavimo bazėje Lampėdžiuose ugdomi jaunieji baidarių ir kanojų irkluotojai bei akademinio irklavimo entuziastai. Kauno mariose vyksta buriavimo sportinėmis jachtomis ir burlenčių treniruotės. Nors vasaros treniruočių sezonas ant vandens jau baigiasi, mokykla naujokus priima ištisus metus! „Klausiate, ką veiksime šaltuoju metų laiku? Ogi ugdysime ištvermę, kaupsime jėgas moderniose treniruočių salėse bei miesto baseinuose. Neįtikėtina, jog vos už 20 Eur/mėn. vaikai gauna 3-5 savaitines treniruotes su profesionaliu treneriu, o vasarą gali džiaugtis aktyviu laisvalaikiu gražiausiose Kauno vietose – Lampėdžio ežere bei Kauno mariose. Labai kviečiu visus užsukti į mūsų mokyklos internetinę svetainę ir sužinoti daugiau apie jaunųjų kauniečių jau pamiltas vandens sporto šakas,“ – mintimis dalinasi I. Lisauskienė.