Gausus Kauno sportininkų pergalių kraitis Pasaulio čempiono E. Balčiūno taurėje

2024 m. birželio 28 d. Marijampolėje įvyko tradicinė Pasaulio čempiono Egidijaus Balčiūno taurė, kurioje 200 metrų distancijoje varžėsi geriausi šalies baidarių ir kanojų irkluotojai.

Kasmetinėje irklavimo šventėje dalyvavo itin gausus būrys Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinių, kurie po azartiškos kovos į Laikinąją sostinę parvežė net 10 Egidijaus Balčiūno taurių ir 18 medalių.

Jaunių kategorijoje 200 metrų distanciją greičiausiai įveikė Martynas Guoga vienviete baidare, o vėliau kartu su Kipru Bajerkevičiumi pergalingą finišą pakartojo ir dviviete baidare. Kipras Bajerkevičius vienviete baidare pelnė sidabrą. Nojus Baranauskas ir Denis Kairys – antri dviviete baidare, Gustas Zalatorius su porininku iš Marijampolės buvo treti. Jaunučių kategorijoje Tauras Tyla su porininku Domu Šimkumi užėmė trečią vietą dviviečių baidarių kategorijoje.

Jaunutės merginos Fausta Mačiulaitytė ir Kotryna Favcett dviviete baidare iškovojo trečiąją vietą.

Berniukų kategorijoje antrus metus iš eilės nepralenkiami buvo Rokas Žukauskas – tiek vienviete, tiek divviete baidare – su porininku Simu Nekrošiumi. Simas taip pat pasidabino ir sidabru vienviečių baidarių rungtyje.

Mergaičių kategorijoje Anikos Ranos ir Godos Miliauskaitės duetas buvo stipriausias ir užėmė baidarių pirmąją vietą.

Jauniausių mergaičių kategorijoje Beatričė Deliusinaitė užėmė pirmąją vietą vienviete baidare, o Rugilė Zurzaitė – pirma kanoja.

Irkluotojus treniruoja  treneriai Rūta Dagytė, Kęstutis Janušauskas, Vytenis Atkočiūnas.

Egidijus Balčiūnas 2001 metais irkluodamas dvivietę baidarę kartu su Alvydu Duonėla tapo Pasaulio čempionais 200 metrų distancijoje. Jis yra vienas tituluočiausių Marijampolės miesto atletų.