Išdalinti Europos jaunių irklavimo čempionato medaliai

„Tai – euforija, – vienu balsu šūktelėjo Lietuvos jaunosios irkluotojos Saulė Kryževičiūtė ir Ūla Jonušaitė, Europos jaunių čempionate iškovojusios bronzos medalius. – Žinojome, kad galime parvežti į Lietuvą medalius, nes sunkiai dirbome stovyklose ir tikėjome viena kita“.

Varezėje (Italija) vykusių pirmenybių finale merginos distanciją įveikė per 07:16,61. Aukso medalius iškovojo graikės Sofia Dalidou ir Styliani Natsioula (07:05,47), sidabro medaliais ant apdovanojimų tiltelio džiaugėsi prancūzės Milla Massemin ir Salome Degeorges (07:14,90).

„Praėjusiais metais mums nepavyko patekti į A finalą. Buvo apmaudu, bet supratome, kad be pralaimėjimų nebus ir pergalių, – sakė S.Kryževičiūtė po apdovanojimų. – Pergalė, iškovota po skaudaus pralaimėjimo, yra labai saldi. Nesvarbu, ar esi pirmas, antras, trečias… Visuomet nori geriausio rezultato, bet kartais net trečia vieta reiškia labai daug. Šie bronzos medaliai mums suteikė labai daug motyvacijos ir įrodė, kad einame teisingu keliu. Šiandien parodėme, ko esame vertos“.

Tiek S.Kryževičiūtė, tiek Ū.Jonušaitė irkluoja vos trečius metus.

„Žinoma, kiekvienas sportininkas svajoja. Ir mes nesame išimtis. Olimpinės žaidynės, bet… – kiek nedrąsiai pradėjo S.Kryževičiūtė. – Viskas priklausys nuo mūsų pačių požiūrių, sėkmės“.

Tuoj savo partneriai į pagalbą stojo Ū.Jonušaitė: „Mes nesakome, kad jau dabar galėtume startuoti olimpinėse žaidynėse. Tai yra mūsų tikslas. Kai pradėjome irkluoti, turėjome mažesnius tikslus, o dabar jie auga kartu su mumis. O dabar jau aiškiai žinome, kad didžiausias tikslas – būtent olimpinės žaidynės“.

Nuolat sau aukščiausius tikslus prieš varžybas išsikeliančios sportininkės teigė, kad šįkart jaudulio, atrodo, buvo mažiau negu įprastai. „Prieš startą mums pavyko ramiai ir atvirai su Saule pasikalbėti apie tai, kur mus veda šis kelias, apie tai pakalbėjome ir su treneriu Tautvydu Vaitkūnu, – pasakojo Ū.Jonušaitė. – Susidėliojome visus tikslus labai aiškiai. Be to, motyvacijos tikra bomba tapo ir Lietuvos komandos nariai, kurie mus labai palaikė. Gal keistai nuskambės, bet dabar esame laimingiausios pasaulyje, būdamos čia su šiais žmonėmis. Jaučiamės stiprios“.

Merginų porinė keturvietė – Auksė Nastičiūtė, Ugnė Rudaitytė, Agnė Kubaitytė, Ugnė Šakickaitė – pirmenybių B finale distanciją įveikė per 07:01,25 ir finišo liniją kirto ketvirtos. Galutinė pozicija pirmenybėse – 10 vieta. Aukso medalius šioje valčių klasėje iškovojo Rumunijos sportininkės Andreea Todirica, Iulia Valentina Nedelcu, Delia Mirabela Gradinaciuc ir Ana-Maria Matran, finale trasą įveikusios per 06:31,58. Sidabru džiaugėsi Lenkijos įgula, bronza prie krūtinės glaudė prancūzės.

Vaikinų porinė keturvietė – Matas Černevičius, Vilius Stonkus, Tadas Vaitkevičius, Domantas Riauba – B finale finišo liniją kirto po 06:15,51. Tokio rezultato pakako užimti ketvirtą vietą. Galutinė pozicija Europos jaunių čempionate – 10 vieta. Auksą iškovojo čekai Tomas Panchartek, Krystof Janac, Jakub Sprinzl ir Ondrej Pecival, A finale distanciją įveikę per 05:51,60. Sidabru pasipuošė graikai, bronzą išplėšė Ukrainos jaunieji irkluotojai.

Varžybų rezultatus rasite čia.

www.lif.lt tekstas