Iš Italijos D. Nemeravičius grįžo su dviem aukso medaliais

Lietuvos irkluotojai iš Piediluke (Italija) vykusios tarptautinės „Memorial Paolo D’Aloja“ regatos grįžo su šešiais medalių komplektais ir dviem laimėtojo taurėmis. Abi jos – Dovydo Nemeravičiaus rankose.

„Supratau, kad galiu atrasti savyje gebėjimus irkluoti vienvietę valtį“, – po dvigubai auksinio savaitgalio Italijoje sakė D. Nemeravičius.

Savaitgalį (kovo 31 – balandžio 2 d.) Piediluke vykusioje tradicinėje „Memorial Paolo D’Aloja“ regatoje kaunietis dukart puošėsi aukso medaliu ir kėlė laimėtojo taurę. Šeštadienį vyrų vienviečių finale D.Nemeravičius trasą įveikė per 07:06:31, aplenkė Tokijo olimpinių žaidynių čempioną graiką Stefanosą Ntouskosą (07:10:03).

Sekmadienį vykusiame finale D. Nemeravičius buvo greitesnis – 07:03:27, o sidabro bei bronzos medaliai atiteko Italijos irkluotojams.

„Tiek medalių nesitikėjau, – šypsojosi D. Nemeravičius. – Tiesą pasakius, niekada nesitikiu pirmų vietų, tačiau viliuosi, kad pavyks gerai pasirodyti. Tikėjau, kad galiu būti greičiausias tarp lietuvių, nes jaučiau, kad valties greitis tikrai neblogas – buvo daug stabilių treniruočių Ispanijoje, todėl jaučiau, kad galiu irkluoti taip, kaip noriu. Atvykęs į varžybas buvau visiškai ramus“.

Abiejuose vyrų vienviečių finaluose Mindaugas Griškonis iškovojo ketvirtas vietas, šeštadienio finale septintą vietą užėmė Povilas Stankūnas.

„Memorial Paolo D’Aloja“ regatoje atrankos sistema į finalus yra kiek painoka, todėl, norint ramiai patekti į finalą, tiesiog reikėjo užtikrintai laimėti savo kvalifikacinį plaukimą, nes kiti sportininkai buvo atrenkami pagal laikus, – pasakojo D. Nemeravičius. – Pirma vieta garantuodavo kelialapį į finalą. Kitaip, žiūrėk, kitame plaukime pūs visai kitoks vėjas ir sportininkų rezultatai bus geresni“.

D. Nemeravičius neslėpė, kad trasoje sugebėjo padaryti klaidų, kurių buvo galima išvengti.

„Dar jaučiu, kad yra kur tobulėti, pasispausti, – teigė irkluotojas. – Dabar skirsiu daugiau dėmesio būtent klaidų taisymui. Laiko turiu iki atrankos į Lietuvos rinktinę, kuri vyks jau šio mėnesio pabaigoje“.

www.lif.lt tekstas