Tarp geriausių Baltijos šalių buriuotojų – 4 bangpūtiečiai

2024 m. gegužės 24 – 26 d. Plateliuose įvyko pirmasis „Baltic Cup Windsurfind 2024“ varžybų etapas, kuriame rungėsi geriausi Baltijos šalių burlentininkai.

Po atkaklios kovos ant nugalėtojų pakylos stojo būrys „bangpūtiečių“:

iQFOiL U19 – Vakaris Alksnys III vieta
T293 U17B – Mantas Motiejaitis II vieta
T293 U17G – Austė Platužaitė II vieta
T293 U17G – Guoda Urbonavičiūtė III vieta

Sveikiname sportininkus!

REGISTRACIJA: nemokama pamoka „Susipažink su buriavimu“

Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“  kviečia 7 – 10 metų vaikus susipažinti su buriavimo sportu! Ilgametę buriavimo patirtį turintys treneriai Jurgis ir Rytis papasakos apie šio karališko sporto ypatybes, išduos paslaptį, kas bendro tarp sportinių jachtų ir optimistų, supažindins su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, saugumo priemonėmis bei, esant palankioms oro sąlygoms, leis savu kailiu išbandyti buriuotojo dalią – paplaukioti sportine jachta. Savo ruožtu treneris Jurijus pakvies 6 – 11 m. smalsuolius į „Piratų mokyklėlę“, kur mažieji galės išbandyti burlentę.

Registracija į pažintines pamokėles.

Pasirinkite norimą užsiėmimo datą ir laiką*

Lauksime jūsų Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ Buriavimo sporto bazėje, adresu R. Kalantos g. 124 (Kauno „Žalgirio“ jachtklube). Susitikimo vieta – sportinių laivelių krantinėje (priešais parduotuvę „Marinera“).

Kviečiame atvykti į pamoką 10 min. anksčiau. Apranga – patogi sportinė. Su savimi turėkite vandens, saulėtą dieną – kepurę nuo saulės.

Planuojama pamokos trukmė – 1 val.

Jeigu pasikeitus aplinkybėms pamokoje dalyvauti negalėsite, nedelsdami mus informuokite. Daugiau informacijos tel. + 370 37  384440.

Dalyvių jau laukia tradicinė 33-oji „Rudens vėjo“ regata

2024 m. rugsėjo 26 – 29 d. Kauno marias ir vėl papuoš burės – čia tradiciškai jau 33-ąjį kartą vyks legendinė „Rudens vėjo“ regata.

Jau daugiau nei trisdešimtmetį vykstančioje regatoje yra lenktyniavę ne tik kone visi geriausi Lietuvos buriuotojai, bet ir tokios pasaulinės buriavimo legendos kaip Brazilijos daugkartinis olimpinis ir pasaulio čempionas Robertas Scheidtas.

„Iki pandemijos iš tiesų sulaukdavome nemažai svečių iš užsienio – sportininkai atvykdavo iš Lenkijos, Estijos, Latvijos. Kai regatoje startuodavo mūsų olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt, čia buvo apsilankę ir stiprių buriuotojų iš Ispanijos, taip pat Gintarės vyras, Brazilijos buriavimo žvaigždė Robertas Scheidtas“, – dalinasi ilgametis regatos teisėjas Rolandas Žentelis.

Pasak jo, regatas kasmet kauniečiams ir miesto svečiams padovanoja įspūdingus vaizdus, kuriais, rudenėjančio Pažaislio parko fone, galima grožėtis ramiai vaikštinėjant Kauno marių ir jachtklubo pakrantėmis.

Daugiau informacijos ir dalyvių registracija čia.

Kauno baidaristai sėkmingai atidarė nacionalinį varžybų sezoną

2024 m. balandžio 13 dieną Marijampolėje įvyko kasmetinis Lietuvos ilgų nuotolių baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, tradiciškai pradedantis nacionalinį varžybų sezoną. Įvairiose amžiaus grupėse lenktyniavo dalyviai iš Elektrėnų, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Plungės, Šiaulių, Vilniaus ir Visagino. Irkluotojai varžėsi 2500 ir 5000 m distancijose.

Po atkaklios kovos dalyvių iki 14-os metų grupėje ant nugalėtojų pakylos žengė vien Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irkluotojai. Vieno labiausiai patyrusių Lietuvos vaikų irkluotojų trenerio Kęstučio Janušausko auklėtiniai dominavo čempionate, gerindami šios distancijos savo amžiaus grupės geriausią laiką.

Pirmąją vietą užėmė Lietuvos sveikatos universiteto gimnazijos mokinys Rokas Žukauskas, 2500 metrų įveikęs 28 sekundėmis greičiau nei 2022 metais fiksuotas atitinkamos distancijos šios amžiaus geriausias nacionalinis grupės laikas. Pažymėtina, kad ir antrąją vietą užėmęs Vėjas Mackėla taip pat distanciją įveikė 21 sekunde greičiau. Trečiąją vietą užėmė Simas Nekrošius, gerokai palikęs likusius varžovus distancijoje.

Sveikiname sportininkus ir trenerį K. Janušauską!

 

Mokykla ieško paplūdimio gelbėtojų!

Sporto mokykla „Bangpūtys“ ieško paplūdimio gelbėtojų naujam vasaros sezonui Kaune!

Darbo vieta: Lampėdžių ir Kauno marių paplūdimiai.

Terminuota darbo sutartis: 2024 m. birželio 1 – rugsėjo 1 d. Darbas slenkančiu grafiku, pamainos trukmė – 10 val.

Darbo užmokestis nuo 1445,00 Eur (neatskaičius mokesčių).

Reikalavimai: ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus; turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir (ar) įgytą profesinę kvalifikaciją; mokėti plaukti; mokėti suteikti pirmąją pagalbą.

Registracija: paulius.stankevicius@smbangputys.lt arba tel. Nr.: +370 638 15780.

Sėkmingai įgyvendintas projektas: naujos baidarių irkluotojų grupės ir patenkinti tėvai

 

Ruduo – viščiukų skaičiavimo metas ir, nors vasariška šiluma dar kviečia nesudėti irklų, Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“ jau gali pasidžiaugti sportiškos vasaros rezultatais – sėkmingai įgyvendintu Sporto rėmimo fondo projektu „Ateik, išbandyk, pasilik!“

Kvietė atrasti baidarių irklavimo sportą

Visą vasarą ir rugsėjį mokykla ragino jaunuosius kauniečius susipažinti su baidarių irklavimu, praleisti daugiau laiko gryname ore, pasportuoti bei susirasti naujų draugų. „Labai džiaugiamės, kad turėjome ne tik puikų irklavimo sezoną, bet ir galėjome pristatyti baidarių irklavimo sportą platesnei vaikų auditorijai. Neretai girdžiu, jog net šalia Lampėdžio ežero gyvenantys žmonės iki galo nežino, jog irkluoti baidarę bei palaikyti puikią fizinę formą gali kiekvienas 7 – 12 metų vaikas,“ – įspūdžiais dalinasi projekto koordinatorė Inga Lisauskienė. Irklavimo ant vandens sezonui įsibėgėjant ir jam baigiantis, birželio ir rugsėjo mėnesiais, mokykla suorganizavo 16 susipažinimo pamokų, kuriose kiekvienas užsiregistravęs galėjo iš arti pamatyti sportininkų gyvenimo virtuvę: aplankyti treniruočių sales, spalvingus valčių elingus bei išbandyti jėgas irkluojant sportinę baidarę. Projektą vykdę treneriai Vytenis Atkočiūnas ir Elena Memliukaitė šypsosi, jog pasimatuoti gelbėjimo liemenę, irkluoti ir sušlapti nepabūgo nė vienas iš beveik 100 į pamokėles atvykusių kauniečių.

Geidžiamiausia projekto veikla – nemokamos vaikų stovyklos „Aktyvūs vasaros rytai“

Liepą ir rugpjūtį mokykla kvietė jaunuosius kauniečius susitikti pusės dienos nemokamose savaitinėse stovyklose „Aktyvūs vasaros rytai“. „Buvo šaunu susipažinti su tiek daug aktyvaus jaunimo. Per 8 stovyklos pamainas mačiau tikrai sportiškų vaikų ir „tinginiukų“, tačiau vienaip ar kitaip visi rasdavo ką veikti: kas nenorėjo spardyti kamuolio, žaidė kvadratą, kam nepatiko irkluoti, galėjo tiesiog pasimaudyti Lampėdžio ežere,“ – prisimena treneris Vytenis Atkočiūnas.

Sportiškai vasaros rytus leidę vaikai turėjo galimybę ne tik pairkluoti specialiai projektui nupirktas naujutėlaites baidares, bet ir daugiau sužinoti apie sveikos gyvensenos principus. „Su vaikais daug kalbėjome apie sveikos mitybos įpročius, judėjimo svarbą. Kadangi pati daug laiko praleidžiu baseinuose bei treniruodama jaunuosius irkluotojus, ypač daug dėmesio skyriau saugiam elgesiui vandenyje aptarti – profesinė liga,“ – juokiasi dar viena projekto trenerė Elena Memliukaitė.

Per du vasaros mėnesius buvo suorganizuotos 8 stovyklos pamainos, kuriose dalyvavo 80 vaikų.  „Stovyklų paklausa buvo tokia didžiulė, kad vos paskelbus registraciją, laisvų vietų neliko per 10 minučių! Tai tik rodo, koks svarbus tėvams kokybiškas vaikų užimtumas vasarą, kuomet nedirba mokyklos. Nuostabu, kad su Sporto rėmimo fondo pagalba, galėjome į sportinį užimtumą įtraukti net ir tuos vaikus, kurių tėvai paprastai neturi galimybių skirti pinigų brangioms vasaros stovykloms – dalis „Aktyvūs vasaros rytai“ dalyvių buvo iš socialiai remtinų šeimų“, – pasakoja I. Lisauskienė.

Visą vasarą Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo sporto bazėje vykę užsiėmimai miesto vaikams davė saldžių vaisių – iki projekto pabaigos mokykla į sportininkų sąrašus įtraukė daugiau nei 50 naujų baidarių ir kanojų irkluotojų. „Smagu, kad irklavimo virusas Kaune plinta ir vaikai atranda ne tik populiariąsias sporto šakas,“ – sutartinai džiaugiasi treneriai.

Irklavimo ir buriavimo pamokos – vos už 20 Eur/mėn.?

Sėkmingai įgyvendinusi Sporto rėmimo fondo projektą „Ateik, išbandyk, pasilik!“, Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“  tęsia sportinę veiklą ir toliau laukia vandens sporto šakas norinčių išbandyti vaikų. Modernioje irklavimo bazėje Lampėdžiuose ugdomi jaunieji baidarių ir kanojų irkluotojai bei akademinio irklavimo entuziastai. Kauno mariose vyksta buriavimo sportinėmis jachtomis ir burlenčių treniruotės. Nors vasaros treniruočių sezonas ant vandens jau baigiasi, mokykla naujokus priima ištisus metus! „Klausiate, ką veiksime šaltuoju metų laiku? Ogi ugdysime ištvermę, kaupsime jėgas moderniose treniruočių salėse bei miesto baseinuose. Neįtikėtina, jog vos už 20 Eur/mėn. vaikai gauna 3-5 savaitines treniruotes su profesionaliu treneriu, o vasarą gali džiaugtis aktyviu laisvalaikiu gražiausiose Kauno vietose – Lampėdžio ežere bei Kauno mariose. Labai kviečiu visus užsukti į mūsų mokyklos internetinę svetainę ir sužinoti daugiau apie jaunųjų kauniečių jau pamiltas vandens sporto šakas,“ – mintimis dalinasi I. Lisauskienė.

   

 

Iš Lietuvos jaunučių čempionato Kauno irkluotojai grįžo su 22 medaliais

2023 m. rugsėjo 23–24 dienomis gausi Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ baidarių ir kanojų irkluotojų komanda, vadovaujama patyrusių trenerių, varžėsi Lietuvos jaunučių čempionate Šiauliuose. Didžiausiame sezono pabaigos renginyje Kauno sportininkai pasirodė labai solidžiai visose rungtyse.

Kauno jaunių keturvietės baidarės įgula, sudaryta iš Martyno Guogos, Kipro Bajerkevičiaus,  Gusto Zalatoriaus  ir Emilijaus Poviliūno, 500 metrų distanciją po dramatiškos kovos įveikė pirmieji ir tapo Lietuvos jaunių čempionais.

Kaunietė baidarininkė Deimantė Stankūnaitė prisijungė prie mišrios skirtingų miestų jaunių merginų keturvietės įgulos ir atnešė šiai užtikrintą pergalę 500 metrų rungtyje.

Denis Kairys dvivietėje baidarėje 200 metrų distancijoje MIX jaunučių kategorijoje su kolege iš Panevėžio taip pat šventė pergalę aiškiai įveikę kitas mišrias poras. Jaunučių dvivietėje baidarėje 200 metrų distancijoje Denis kartu su Luku Mačioniu laimėjo trečiąją vietą.

Čempionato vėjas buvo itin palankus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos auklėtiniui Rokui Žukausku, kuris nugalėjo abi, 1000 metrų ir 200 metrų, vienviečių baidarių rungtis berniukų kategorijoje. Dviviečių baidarių rungtyse, 500 metrų ir 200 metrų distancijose, Rokas irkluodamas kartu su Edvinu Berželoniu iš Vilniaus užtikrintai laimėjo pirmąsias vietas. Mišrioje valtyje su Airida Kovaliova iš Zarasų Rokas 200 metrų irgi  įveikė greičiausiai ir renginio pabaigoje galėjo pasidžiaugti 5 šio čempionato aukso medaliais.

Jaunių dvivietė įgula, sudaryta iš Martyno Guogos ir Kipro Bajerkevičiaus, 200 metrų įveikė antri, o po 500 metrų distancijos pasidabino bronzos medaliais.

Jaunučių kategorijoje kaunietė Goda Slavinskytė dviviete baidare įguloje su panevėžietėmis merginomis įveikė antra tiek 200 metrų, tiek ir 500 metrų distancijose.

Jaunių merginų dvivietė su kauniete Fausta Mačiulyte 500 metrų distancijoje buvo trečia.

Daugkartinis Lietuvos čempionatų prizininkas, Kauno Jėzuitų gimnazijos auklėtinis, Emilijus Poviliūnas pelnė bronzos medalius vienviete baidare 200 metrų ir 500 metrų distancijose, taip pat ir jaunių dvivietėje valtyje su Donatu Gritėnu iš Panevėžio.

Iš viso į Kauną jaunieji irkluotojai parvežė 22 medalius, iš kurių – 11 auksiniai!

Sveikiname sportininkus ir trenerių komandą: Kęstutį Janušauską, Eleną Memliukaitę, Vytenį Atkočiūną ir Rūtą Dagytę!

Video apžvalga:

https://youtu.be/K9gDRV0zRYE

Varžybų rezultatai čia.

Vasaros palydėtuvėms – jaunųjų Kauno irkluotojų medaliai

Rugpjūčio 30 dieną Šiauliuose rinkosi visos Lietuvos stipriausi baidares ir kanojas irkluojantys vaikai iki 17 metų. Kasmet organizuojamame Vaikų baidarių ir kanojų irklavimo  čempionate kiekvienas turėjo progą pademonstruoti savo pavasario ir vasaros sezono įdirbį. Kaunui atstovavo gausi sporto mokyklos „Bangpūtys“ komanda, vadovaujama trenerių Vytenio Atkočiūno ir Eleno Memliukaitės.

Jaunieji sportininkai varžėsi 200 metrų sprinto rungtyje vienvietėmis baidarėmis ir kanojomis bei 500 metrų distancijoje dvivietėmis įgūlomis. Medalius Kaunui parvežė Rokas Žukauskas, laimėjęs pirmą vietą 200 metrų rungtyje, amžiaus grupėje iki 13 metų, Emilijus Poviliūnas – antrąją vietą, 200m, iki 17 metų, Vėjas Mackėla – trečiają vietą, 200m, iki 13 metų vienvietėse baidarėse. Roko Žukausko ir Simo Nekročiaus dvivietės baidarės įgūla buvo greičiausia tarp savo amžiaus vaikų ir užėmė trečiąją vietą amžiaus grupėje iki 14 metų 500 metrų distancijoje, o Emilijus Poviliūnas su kolega iš Panevežio iškovojo antrąją vietą iki 17 metų amžiaus grupėje. Vaikai yra treniruojami trenerio Kęstučio Janušausko. Iš Šiaulių Kaunan atvežti 6 visų spalvų medaliai!

Sveikiname sportininkus ir trenerius!

Varžybų rezultatus rasite čia.

Video apžvalga čia.

REGISTRACIJA: nemokama pamoka „Susipažink su baidarių irklavimu“

Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“ drauge su Sporto rėmimo fondu kviečia 7 – 12 metų vaikus susipažinti su baidarių irklavimo sportu. Visą rugsėjį kviesime vaikus į nemokamas valandos trukmės pažintines pamokas, kurių metu susirinkusieji sužinos apie šią vandens sporto šaką, jos ypatybes, susipažins su sportinėmis baidarėmis bei saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis.

Užsiėmimus ves profesionalūs Kauno sporto mokyklos „Bangpūtys“ treneriai – Vytenis, Rūta ir Elena. Tuos, kurie liks neabejingi šiai vandens sporto šakai, kviesime prisijungti prie Kauno baidarių irkluotojų bendruomenės.

Apie projektą

„Ateik, išbandyk, pasilik!“ – tai projektas, skirtas populiarinti baidarių ir kanojų irklavimo sporto šaką, didinti vaikų vasaros užimtumą bei skatinti jaunimo fizinį aktyvumą.

Su Sporto rėmimo fondo pagalba mokykla įsigijo tris dvivietes ir vieną keturvietę baidarę, kurios bus naudojamos ir pažintinių užsiėmimų metu. Tokiu būdu bus patenkintas poreikis išbandyti baidarių sporto šaką su draugais, vaikai jausis drąsiau dvivietėje arba keturvietėje valtyje, supras komandinio darbo svarbą.

2023 m. gegužės 15 d. – rugsėjo 28 d.  organizuojama 16 supažindinimo su baidarių irklavimu užsiėmimų ir 8 vasaros stovyklos „Aktyvūs vasaros rytai“. Visos veiklos dalyviams nemokamos.

Europos jaunimo irklavimo čempionate – keturviečių medaliai

„Su keturvietės merginomis dirbome nuo pavasario. Entuziazmo ir tikėjimo buvo labai daug. Sezonas sunkus, buvo įvairiausių akimirkų, tačiau Europos jaunimo čempionate norėjome išpildyti tai, ko nepavyko padaryti pasaulio čempionate“, – sakė Europos jaunimo (U23) irklavimo čempionate aukso medalius iškovojusios merginų porinės keturvietės įgulos yrinininkė Raminta Morkūnaitė.

Krefelde (Vokietija) vykusių pirmenybių finale Lietuvos merginų porinė keturvietė – R. Morkūnaitė, Saulė Kryževičiūtė, Ūla Jonušaitė ir Kauno sporto mokyklos „BAngpūtys“ auklėtinė Ugnė Juzėnaitė – trasą įveikė per 6 min. 36,95 sek. bei aplenkė Lenkijos ir Didžiosios Britanijos komandas.

„Gal ir nebuvo daug komandų, bet norėjome kovoti su savimi, ištaisyti technines bei taktines klaidas, todėl džiaugiamės, kad pavyko tai padaryti“, – sakė R. Morkūnaitė. – Į čempionatą važiavome nusiteikusios rimtai atidirbti ir užbaigti sezoną geru rezultatu. Tarpusavyje garsiai nekalbėjome apie aukso medalį, bet žinau, kad komanda tikėjo, jog galima tai padaryti“.

Pasak R. Morkūnaitės, dabar įgulos laukia trumpos atostogos, po kurių vėl bus kimbama į darbus.

„Žinau, kad visos dirbsime stipriai žiemą, kada galėtume varžytis, galbūt, ir suaugusiųjų čempionatuose“, – teigė irkluotoja.

Ji pabrėžė esanti patenkinta įgula ir treneriu.

„Prieš išplaukiant į startą treneris mums pasakė daug stiprių žodžių, kurie nuteikė pergalei. Vieni įsimintiniausių: „Jūs parodysite drausmę ir jėgą, kuri reikalinga kovojant dėl savo tikslo, atliksite savo misiją ir nugalėsite“, – prisiminė R. Morkūnaitė. – Mūsų treneris Karolis Sunklodas nė akimirkai neleido mums netikėti, kad negalime laimėti. Jis visuomet mus palaikė. Per sezoną su treneriu padarėme didelį progresą. Jei rasčiau progą paburbuliuoti apie šį čempionatą, tai akcentuočiau tik oro sąlygas ir mažesnį komandų kiekį, lyginant su pasaulio čempionatu. Bet… Juk ne mes sprendžiame šiuos dalykus, belieka tiesiog prisitaikyti. Įgula dar labai jauna, bet, mano akimis, labai perspektyvi“.

www.lif.lt tekstas